امروز یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
021-88914185

پر بازدیدترین ها

محاسبه وزن در حمل و نقل هوایی
محاسبه حجم و وزن کالا
ارسال شده در ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
ایرباس های جدید ایران
خرید ایرباس مسیر خود را طی می‌کند
ارسال شده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
صادرات ریلی
توسعه حمل و نقل ریلی با قطار یخچال دار
ارسال شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب رندوم

ایرباس های جدید ایران
خرید ایرباس مسیر خود را طی می‌کند
ارسال شده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
ممنوعیت واردات شورلت
واردات شورلت ممنوع شد
ارسال شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
نفتکش های ایران در بنادر اروپایی
نفتکش های ایران در بنادر اروپایی
ارسال شده در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
حمل و نقل هوایی یاتا
همکاری مجدد یاتا با ایران ایر
ارسال شده در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

استاندار کرمانشاه گفت: وجود مرز مشترک بین کرمانشاه و خانقین و نیز مرزهای رسمی خسروی و منذریه فرصت و غنیمت مناسبی است که حجم همکاری ها افزایش یابد.

اسدالله رازانی با اشاره به اینکه مرز خسروی هنوز هم بهترین مسیر برای تجارت دو کشور ایران و عراق است. گفت: کرمانشاه همواره این آمادگی را داشته و دارد که در زمینه‌های مختلف با استانها و شهرهای همجوار در دو بخش عربی و کردی عراق همکاری لازم را داشته باشد.

مبادلات تجاری ایران و عراق

مبادلات تجاری ایران و عراق

وی افزود: سال گذشته بیش از ۵۰ درصد از مبادلات تجاری ایران به عراق از طریق مرزهای پرویزخان و خسروی انجام گرفت. رازانی ادامه داد: استان کرمانشاه با چهار پروژه مهم و بزرگ می‌تواند در توسعه خانقین و دیگر استانهای همجوارمان در آن طرف مرز تاثیر داشته باشد اولین طرح احداث بزرگراه کربلا از کرمانشاه تا خسروی است که حجم عظیمی از آن ایجاد شده و تنها مسیر سرپل ذهاب تا قصرشیرین باقی مانده است.

وی گفت:دومین طرح پروژه راه آهن کرمانشاه تا خسروی است که ۲۰درصد از این پروژه مهم انجام شده و اگر مسئولین خانقین بتوانند در ایجاد راه آهن خانقین تا مرز خسروی اقدامی انجام دهند، این خط می تواند به لاذقیه و مدیترانه وصل شود.

استاندار کرمانشاه گفت: سومین طرح بزرگ استان کرمانشاه بحث ایجاد منطقه آزاد اقتصادی قصرشیرین است چهارمین طرح اعزام مجدد زوار از مرز خسروی است که قرن‌ها در اختیار این استان بوده و از مرز رسمی خسروی این ترددها صورت گرفته، اما هم اکنون به دلایلی این استان از آن محروم شده است.

رازانی گفت: استان کرمانشاه با داشتن آثار باستانی برجسته‌ای مانند بیستون و تاق بستان می‌تواند مقصد گردشگری امن و جذابی برای مردم خانقین باشد  و زمینه  این کار نیز فراهم است.

کليه حقوق اين سايت متعلق به “نوين ترابر رايکا” مي باشد و هرگونه کپي برداري از طرح يا محتواي سايت پيگرد قانوني دارد.
طراحي سايت : پرشين تيک