امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
021-88914185

پر بازدیدترین ها

محاسبه وزن در حمل و نقل هوایی
محاسبه حجم و وزن کالا
ارسال شده در ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
ایرباس های جدید ایران
خرید ایرباس مسیر خود را طی می‌کند
ارسال شده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
صادرات ریلی
توسعه حمل و نقل ریلی با قطار یخچال دار
ارسال شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب رندوم

ممنوعیت واردات شورلت
واردات شورلت ممنوع شد
ارسال شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
نفتکش های ایران در بنادر اروپایی
نفتکش های ایران در بنادر اروپایی
ارسال شده در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
ایرباس های جدید ایران
خرید ایرباس مسیر خود را طی می‌کند
ارسال شده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

نصرالله سردشتی در همایش بین المللی ال.پی.جی که در تهران برگزار شد، گفت: شرکت ملی نفتکش با دارا بودن بزرگترین ناوگان حمل و نقل دریایی مواد نفتی جهان سعی کرد از یک ‎سال و نیم پیش و قبل از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، خود را برای ورود دوباره به بازارهای اروپا آماده کند.

نفتکش های ایران در بنادر اروپایی

نفتکش

وی با بیان اینکه با موسسه های رده ‎بندی معتبر بین‎المللی وارد گفتگو شدیم و توانستیم رده‎ بندی و کلاس کشتی‎ هایمان را نهایی کنیم، افزود: علاوه براین، روند فعالیت خود را با کلوپ‎های بیمه ‎ای موسوم به پی اند آی (P&I ) مشخص کرده و تعمیرات اساسی مورد نیاز کشتی‎ هایمان را نیز انجام داده‎ایم تا بتوانیم به بهترین شکل به بازارهای اروپا بازگردیم.

وی افزود: البته فعالیت نفتکش های ایران در بازارهای بین‎المللی در دوران تحریم متوقف نشده بود و کشتی‎های ما سفرهای خود را به مقاصد کره جنوبی ، چین و برخی کشورهای دیگر انجام می‎دادند.

سردشتی با بیان اینکه تمامی نفت صادراتی ایران در دوران تحریم‎ها توسط ناوگان نفتکش ایران بدون هیچ مشکلی به مقاصد مورد نظر حمل شده است، گفت: این روند هم اکنون و با برداشته شدن تحریم‎ها نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه صادرات نفت ایران از زمان برداشته شدن تحریم‎ها دو برابر شده و به روزانه دو میلیون بشکه رسیده است، ادامه داد: هر چند برای حمل نفت صادراتی کشور از تعدادی کشتی خارجی هم استفاده شده، اما آماده‎ایم به محض مهیا شدن برخی شرایط دیگر، بلافاصله تردد خود را در بازارهای اروپا از سر بگیریم.

سردشتی درباره حمل محموله‎های نفتی ایران به اروپا نیز گفت: قبل از وضع تحریم‎ها، میزان صادرات نفت ایران به اروپا نزدیک به ۷۰۰ میلیون بشکه بود که بخشی از آن توسط ناوگان شرکت ملی نفتکش و بخش دیگر توسط مشتریان خارجی شرکت ملی نفت ایران به طور مستقیم به مقاصد اروپایی حمل می‎شد.

وی با بیان اینکه پس از لغو تحریم‎ها نیز برخی از مشتریان اروپایی نفت ایران، خود اقدام به حمل نفت خریداری شده کردند، ادامه داد: آمادگی خود را برای حمل محموله‎های نفتی در مسیر بنادر اروپایی اعلام کرده‎ایم به طوری که می‎توانیم از ابتدای ژوئن۲۰۱۶ (خرداد ۹۵) فعالیت در این مسیر را دوباره شروع کنیم.

مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران به ورود چند فروند کشتی غول‎پیکر حمل گاز (VLGC) به ناوگان نفتکش ایران اشاره کرد و افزود: با این اقدام، ایران توانایی خود را در زمینه حمل و نقل دریایی گاز افزایش داد.

صادرات نفت ایران دردوران تحریم به کشورهای ترکیه، چین، هند، ژاپن و کره جنوبی محدود شده بود که بخش عمده آن توسط نفتکش های ایرانی انجام می شد.

شرکت های بین المللی بیمه ای در دوران تحریم از بیمه نفتکش های ایرانی خودداری می کردند و در نتیجه این نفتکش ها قادر به تردد در همه بندر جهان نبودند.

پس از رفع تحریم ها، مذاکرات با شرکت های بیمه بین المللی آغاز و قرار است به زودی همه پوشش های بیمه ای برقرار شود.

کليه حقوق اين سايت متعلق به “نوين ترابر رايکا” مي باشد و هرگونه کپي برداري از طرح يا محتواي سايت پيگرد قانوني دارد.
طراحي سايت : پرشين تيک